FIZYKOTERAPIA

Jako uzupełnienie terapii zalecamy stosowanie zabiegów fizykalnych. Dzięki specjalnym urządzeniom możemy stymulować samoleczenie Twojego organizmu oddziałując rozmaitymi, naturalnymi bodźcami fizycznymi np. zimnem, ciepłem, prądem, światłem, ultradźwiękami, polem magnetycznym


 

LASEROTERAPIA

W dużym uproszczeniu, promieniowanie lasera doprowadza energię światła do tkanek położonych aż do kilku centymetrów wgłąb ciała. Wywołuje to działanie przeciwzapalne i przeciwbólowe. Przyśpieszeniu ulegają procesy regeneracji tkanek oraz wchłaniania obrzęków.

 

MAGNETOTERAPIA

W czasie zabiegu działamy na organizm zmiennym polem magnetycznym o niskiej częstotliwości. W naszym gabinecie stosowana jest magnetoterapia z użyciem aplikatorów miejscowych. Pozwala to zawęzić pole oddziaływania do miejsca chorobowego i uniknąć niepotrzebnej ekspozycji zdrowych rejonów ciała. Magnetoterapia zwiększa prędkość przepływu krwi, powoduje zagęszczenie komórek kostnych oraz ma działanie przeciwbólowe i przeciwobrzękowe.

 

SONOTERAPIA

W tym przypadku do terapii wykorzystujemy niesłyszalne dla ludzkiego ucha ultradźwięki emitowane przez specjalną sondę, która wywołuje działanie cieplne i mechaniczne, docierając na głębokość nawet 7-8 centymetrów. Ultradźwięki zmniejszają napięcie mięśni i hamują procesy zapalne. Metodę można wykorzystać do przezskórnego wprowadzania leków w postaci maści, wówczas taki zabieg nazywamy fonoforezą.

 

ELEKTROTERAPIA

W sieci płynie prąd zmienny sinusoidalny, o napięciu 230 V, zanim użyjemy go do elektroterapii zostaje on odpowiednio przetworzony przez specjalne aparaty. Zabieg ten jest jednym z najszybciej przynoszących ulgę w bólu, działa przekrwiennieprzeciwzapalnie. Prądami możemy stymulować mięśnie, nerwy lub wprowadzać leki pod skórę.

 

KRIOTERAPIA

Na bezpieczne dozowanie czynnika chłodzącego pozwala nam aparat do krioterapii w systemie dwutlenku węgla. Gaz ten jako nośnik zimna o temperaturze około -85°C powoduje zwężenie naczyń krwionośnych, natomiast  w drugiej fazie schładzania sprawia, że naczynia gwałtownie się rozszerzają.  Przyspiesza to metabolizm na poziomie komórkowym. Zabieg ten uśmierza ból, obniża napięcie mięśniowe, zmniejsza stan zapalny, przyspiesza proces gojenia i leczenia urazów. W połączeniu z ćwiczeniami poprawia stan kliniczny i funkcjonalny pacjentów, którym dokuczają zmiany zwyrodnieniowe  lub reumatyczne stawów.

 

Reha IBIS Gabinet Fizjoterapii i Terapii Manualnej

ul. Tarnowska 24, 33-170 Tuchów

Zapraszamy:     wtorek - piątek: 10 - 20     sobota: 8 - 14

tel. 511 24 24 20 lub 608 40 96 40